Úvod | Mapa stránek | Tisková verze | Kontakt


Pěnová modelína
nové generace
Zmáčkni jí, Tvaruj jí, Ohýbej jí!
www.playfoam.cz

Nacházíte se: www.playfoam.cz    Rady a nápady s PlayFoam®

Naše nabídka

klidneusinani.cz alexander-hry.cz

Nápady s PlayFoam®

 Tak co tedy můžete s pěnovou modelínou PlayFoam tvořit?
Prakticky vše nač pomyslíte. Několik inspirujících výtvorů je tady, ale vy toho dokážete určitě mnohem více!

Jak pracovat s modelínou PlayFoam? - pusťte si VIDEO

NÁŠ TIP: JAK NA TO?
Složitější výtvory se ti budou lépe modelovat, pokud je rozdělíš do jednoduších částí, které pak spojíš (např. ruce, dlaně, tělo, nohy, hlava, oči, uši...) Jednotlivé části pak budou pevnější. Když budeš vymačkávat celý výtvor z jednoho kusu, mohl by se ti špatně dokončovat.


Všimněte si na některých obrázcích jsou jednotlivé kuličky poměrně velké. Fotografie byly pořízeny zblízka. Znamená to, že z pěnové modelíny můžete dělat skutečně malé a hezké výtvory. Nepotřebujete kilogramy materiálu!

 

NÁŠ TIP: JAK NA ROZPOJENÍ BAREV?
Pokud nechceš, aby se jednotlivé barvy při modelování spojovaly, uválej jednotlivé díly na podložce nebo mezi dlaněmi nebo prsty pod lehkým tlakem, aby drželi dobře pohromadě.
Snaž se vždy stlačovat hmotu dohromady, nikoliv rozmačkat. Rozdělávání výtvorů pak bude mnohem snažší a rychlejší.


Názor učitelky chemie: "Váš výrobek je báječný nástroj i pro výuku genetiky a biotechnologií. Jednotlivé kuličky v PlayFoam dokonale imitují aminokyseliny, které byly původně spojeny do formy proteinových řetězců - řetězce se potom shluknou do obrovské masy, stejně jako částice PlayFoam. Díky za tak úžasně názorný výrobek! "... inu i tak se dá používat modelína PlayFoam.

 

NÁŠ TIP: NA CO JE DŘÍVKO?
Při modelování vetších nebo delších výtvorů můžete využít pro zpevnění plochá nanuková dřívka (jsou např. součástí sady CREATIVITY KIT). Dřívko slouží jako pevná "kostra" , pokud jí obalíte pěnovou modelínou a mírně na dřívku umačkáte. Na zpevněnoý základ pak můžete "dolepovat" další díly výtvoru - ručičky, nožičky, větve stromu apod.

 

 

deti playfoam
 
Krtek a prasátko
 
 dort PF

 

 

 


 
 
motyl PF
 
 
tucnak PF
 
 
pavouk Glow PF