Videonávody aneb inspirujte se

Podívejte se na video návody jak je snadné modelovat různé postavičky a jiné výtvory.
Na videonávodech pro modelování z PlayFoam® stále pracujeme a budeme přidávat další. Přijďte se zase podívat!

Vytvořte si sněhuláka (video)

Co takhle dát si hamburger? (video)

...ať je koček milión (video)

A teď jedno zvířátko, které je tu už od dob Adama a Evy... Ano, je to HAD

Je to růžové, veselé a je to z pohádky O třech prasátkách :o)

Plazí se to, schová se to, nejí se to (někdy ano) - co je to? Ano ŠNEK

Žádná oslava narozenin se neobejde bez dortu. A nezapomeňte na svíčky!

K narozeninám patří i kytička. Například pro maminku. Vše nejlepší!

Jsou barevní , krásní a ladně létají. Kombinujte barvy, jak chcete.

TIPY JAK MODELOVAT S PLAYFOAM®

Níže najdete pár užitečných tipů a rad jak modelovat s modelínou Playfoam®, aby vaše výtvory byly podle vašich představ, a aby jste z modelíny dostali maximum ;-)

Tak co tedy můžete s pěnovou modelínou PlayFoam® tvořit?
Prakticky vše, nač pomyslíte. Několik inspirujících výtvorů a instruktážních videí najdete níže, ale vy toho dokážete určitě mnohem více!

NÁŠ TIP: JAK NA TO?

Modelína Playfom® je trochu zvláštní hmota. Práce s ní se asi nejvíc podobá tvoření ze sněhu! Je lehoučká hodně se lepí sama k sobě, ale ne na ruce. Takže, když potřebuješ aby držela pohromadě, stlač ji dohromady, trochu jako sněhovou kouli. Stačí ji lehce stiknout i jen prsty.

Všimněte si na některých obrázcích jsou jednotlivé kuličky poměrně velké. Fotografie byly pořízeny zblízka. Znamená to, že z pěnové modelíny můžete dělat skutečně malé a hezké výtvory. Nepotřebujete kilogramy materiálu!

NÁŠ TIP: JAK NA ROZPOJENÍ BAREV?

Pokud nechceš, aby se jednotlivé barvy při modelování spojovaly, uválej jednotlivé díly na podložce nebo mezi dlaněmi nebo prsty pod lehkým tlakem, aby drželi dobře pohromadě.
Snaž se vždy stlačovat hmotu dohromady, nikoliv rozmačkat. Rozdělávání výtvorů pak bude mnohem snažší a rychlejší.

NÁŠ TIP: JAK NA SLOŽITĚJŠÍ VÝTVORY

Složitější výtvory se Ti budou lépe modelovat, pokud je rozdělíš do jednoduších částí, které pak spojíš (např. ruce, dlaně, tělo, nohy, hlava, oči, uši...) Jednotlivé části tak budou pevnější. Pokud by jsi vymačkával celý výtvor najednou z jednoho kusu modelíny, byl by křehký a mohl by se Ti špatně dokončovat.
Při modelování delších výtvorů můžete využít pro zpevnění plochá nanuková dřívka (jsou např. součástí sady CREATIVITY KIT). Dřívko poslouží jako pevná "kostra", když jí obalíte modelínou a mírně na dřívku umačkáte. Na zpevněnoý základ pak můžete "dolepovat" další díly výtvoru - ručičky, nožičky, větve stromu apod.

NÁŠ TIP: CO S DOPLŇKY?

Jako skvělá třešnička na dortu poslouží k dozbobení vašich děl pestrá sada kreativních doplňků. Pohyblivá očíčka, chlupaté drátky, drahokamy a mnoho dalších. Z chlupatých drátků vytvoří třeba ručičky, nebo tykadla, drahokamy ozdob úpostavičky princezen. Tvoje výtvory pak budou jako živé!

Modelína Playfoam® se uplatní i tam, kde byste to nečekali!
Názor
 učitelky chemie: "Váš výrobek je báječný nástroj i pro výuku genetiky a biotechnologií. Jednotlivé kuličky v PlayFoam dokonale imitují aminokyseliny, které byly původně spojeny do formy proteinových řetězců - řetězce se potom shluknou do obrovské masy, stejně jako částice PlayFoam. Díky za tak úžasně názorný výrobek! "... i tak se dá používat modelína PlayFoam.

×

TOP